• Polski
  • English
  • Deutsch

Prototypowe formy wtryskowe

Oferujemy wykonanie prototypowych form wtryskowych do krótkich serii, pozwalających sprawdzić poprawność rozwiązania projektowego pod względem konstrukcyjnym oraz umożliwiających dokonanie doboru odpowiedniego gatunku tworzywa sztucznego czy skorygowanie projektu pod kątem wybranego tworzywa.

Wykonujemy takie formy za pomocą różnych technologii, w tym technologii „Rapid Prototyping”, w zależności od zapotrzebowania:

  • Wykonanie elementów formy w technologii przyrostowej metodami: SLS (ang. Selective Laser Sintering) lub SLM (ang. Selective Laser Melting). W przypadku selektywnego spiekania laserowego (SLS) elementy form tworzone są poprzez nanoszenie warstw proszku metalu i selektywne ich spiekanie przy pomocy lasera. Podobnie jak w przypadku klasycznej metalurgii proszków, uzyskuje się tu porowatą strukturę. Metoda selektywnego topienia laserowego (SLM) w przeciwieństwie do metody SLS prowadzi co całkowitego przetopienia materiału dostarczonego w postaci proszku, co redukuje porowatość i pozwala na uzyskiwanie większej wytrzymałości. Metoda SLM wymaga jednak stosowania podpór, które następnie należy usunąć za pomocą obróbki skrawaniem.
  • Wykonanie formy o uproszczonej konstrukcji, pozwalającej na ręczne rozformowanie detalu z formy po wtrysku. Uproszczona forma wyposażona jest przeważnie w układ zimnokanałowy, może być wykonana z tańszych materiałów niż forma docelowa, uproszczone są też przewidywane mechanizmy oraz układ chłodzenia
  • Wykonanie silikonowej formy z dla detali z poliuretanu. Proces ten, znany jako odlewanie próżniowe, zapewnia stałą jakość niezależnie od tego, czy potrzebnych jest kilka, czy kilkaset odlewów. W powiększonych próżniowych komorach odlewniczych jesteśmy również w stanie odlewać duże części poliuretanowe. Proces ten jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku odlewów o małych nakładach, szczególnie dla klientów z niszowych sektorów motoryzacyjnych, lotniczych i medycznych. W celu uzyskania jeszcze większej wytrzymałości komponentów, wykorzystujemy również możliwość formowania poliuretanu wzmacnianego matą z włókna szklanego.

ADRES
KLGS Sp. z o.o.
Pcim 1512
32-432 Pcim

TELEFON
(+48) 12 274 32 23

EMAIL
klgs@klgs.pl

ZNAJDŹ NAS NA

Realizacja krasti.pl