• Polski
  • English
  • Deutsch

Wdrożenie nowych technologii pomiarowych w KLGS – skaner 3D ATOS Q

29.04.2021

Ze względu na ciągły rozwój przedsiębiorstwa oraz chęć dostarczania najlepszych rozwiązań dla naszych Klientów jest nam niezmiernie miło poinformować o nowo wdrożonym systemie pomiarowym firmy GOM – skanerze ATOS Q do precyzyjnych pomiarów.

Technologia skanowania 3D jest z powodzeniem wykorzystywana w przemyśle do kontroli jakości wyrobów. Dzięki precyzyjnej optoelektronice, solidnej konstrukcji i potężnym oprogramowaniu skanery 3D pozwalają na pomiary elementów zróżnicowanych pod względem kształtu, wielkości oraz powierzchni. Tym samym ich wykorzystanie skraca czas pomiaru, ponieważ podczas wykonywania pojedynczego skanu zbierane i zapamiętywane są informacje z całej powierzchni mierzonego wyrobu.

ATOS jest flagową linią optycznych skanerów 3D firmy GOM. Ich głównym zadaniem jest precyzyjne, a zarazem szybkie skanowanie obiektów przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości pomiaru. Z kolei ATOS Q jest jednym z najnowszych urządzeń tej marki. Przy pomocy firmy Lenso sp. z o.o., dystrybutora rozwiązań pomiarowych firmy GOM, udało nam się wdrożyć i w pełni poznać możliwości systemu. Więcej o systemie pomiarowym: https://cutt.ly/dbuUxMI.

Dzięki wykorzystaniu technologii światła niebieskiego ATOS Q zapewnia dokładne i powtarzalne pomiary bez względu na panujące warunki oświetlenia. Nawet najmniejsze szczegóły mogą być brane pod uwagę w celu dokładnej i realistycznej oceny, określając na przykład wartości korekcji geometrii narzędzia (ślady zagłębień, wypaczenie i skurcz) oraz parametry maszyny i procesu.

Wierzymy, że ta inwestycja pozwoli nam na jeszcze bardziej skuteczne osiąganie celów dotyczących jakości wyrobów oraz realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Służymy wsparciem na każdym etapie produkcji.

ADRES
KLGS Sp. z o.o.
Pcim 1512
32-432 Pcim

TELEFON
(+48) 12 274 32 23

EMAIL
klgs@klgs.pl

ZNAJDŹ NAS NA

Realizacja krasti.pl